Снимка: chernomorepfc.bg

Черно море победи Монтана в мач от IX кръг на родния футболен елит. На „Тича“ домакините демонстрираха убийствена ефективност в атака и победиха с класическото 3:0.

След като от първия съдийски сигнал Монтана имаше предимство в играта, в 28-ата минута Черно море поведе. Патрик Андраде центрира отдясно. Васил Панайотов пред ъгъла на вратарското поле засече с глава, прехвърляйки вратаря за 1:0. Това бе първият удар на домакините в мача.

Само 120 секунди по-късно, „моряците“ можеха да удвоят аванса си. След центриране от корнер, Даниел Димов засече с глава. Стражът успя да докосне леко топката, колкото да я забави, а Александър Башлиев изчисти току пред голлинията.

В 36-ата минута Монтана можеше да изравни. Тони Тасев получи около точката за изпълнение на дузпа и стреля мигновено. Цветомир Панов обаче успя да притича и успя да се изпречи на пътя на топката.

Само 60 секунди по-късно Черно море стигна до второ попадение. Курьор реализира страхотен гол, като с удар от дъгата пред наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

В 61-ата минута Монтана по чудо не върна едно попадение. Николай Цветков центрира отдясно, а Билал Бари засече с глава от границата на вратарското поле. Вместо обаче в мрежата, Бари прати топката до дясната греда.

В 70-ата минута Черно море можеше да сложи точка на спора. Курьор изведе Иса сам  срещу вратаря. Родният национал стреля незабавно, но над напречната греда.

Това обаче се случи четвърт час преди края. Стефан Велев нахлу отдясно в наказателното поле и пусна успореден пас. Матиас Курьор засече отблизо, Макенджиев успя да отклони топката, която се удари в напречната греда. При добавката обаче Курьор не сгреши за 3:0.