Снимка: cska.bg

Оборът на ЦСКА-софия победи Ботев Враца в контролна среща играна на стадион „Българска армия“. Срещата в столицата се игра без зрители, след като страната ни се намира в противоепидемична обстановка и не е позволено да има зрители по трибуните към този момент.На трибуните присъстваха собственикът Гриша Ганчев, както и почетният президент на клуба Димитър Пенев. Селекционерът на България Георги Дерменджиев също изгледа контролната среща.

Във втората минута Брадли Мазику получи дълъг пас вдясно. Крайният бранител на ЦСКА-софия опита да премине покрай Ангел Лясков, но отдаденият под наем футболист от „червените“ при врачани спря пътя на топката. Мазику поиска дузпа, но реферът не уважи претенциите от играча на домакините.

В шестата минута Али Соу получи дълъг пас от Петър Занев, с който бе изведен и остана „очи в очи“ срещу Красимир Костов. Гамбийският тарант отправи удар от въздуха, но стражът на Ботев Враца с ефектен плонж отрази удара му – корнер. В седмата минута гостите направиха бързо нападение и като по чудо ЦСКА-София не допусна гол.Валери Домовчийски отправи удар след шпагат напред, но топката премина на сантиметри встрани от вратата, пазена от Густаво Бусато.

В 24-ата минута дойде нов шанс за врачани. Христо Златински пробва да обстрелва вратата на Бусато с нелош изстрел, но топката премина встрани от вратата на бразилеца.

В 45-ата минута отбраната на ЦСКА-София сбърка, а Том пусна пас към Петър Атанасов. Брадли Мазику обаче с изящна намеса скочи на шпагат в краката на Атанасов и изчисти топката в много важен момент.
След 50 минути игра Рубен Пинто видя с диагонално центриран оставения непокрит Стефано Белтраме. Италианецът можеше да стреля към вратата на Костов, но вместо това реши да търси подаване към Али Соу или Валентин Антов и топката отиде в бранител на Ботев Враца.

В 63-ата минута Петър Занев отправи силен удар от границата на наказателното поле с десния крак, но топката профуча встрани от врачанската врата – нов аут. Секунди по-късно Кери проби отдясно навътре към наказателното поле и пусна за Белтраме. Той отправи мигновен удар с десния крак, но топката отново не намери целта.

Веднага след това Милош Крушчич направи повече от половин дузина смени в своя отбор, давайки възможност и на голяма част от резервните си футболисти да поиграят в мача.В 76-ата минута Греъм Кери получи пас вдясно и центрира за Ахмед Ахмедов. Нападателят на ЦСКА-София бе задържан от Петко Ганев, който получи втори жълт картон за нарушението си в наказателното поле и бе изгонен, а „червените“ получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана австралиецът Томи Юрич, който с остър изстрел в долния десен ъгъл на вратата на Ботев Враца откри резултата на „Армията“ – 1:0.

120 секунди по-късно домакините поведоха с два гола. Тиаго Родригес спечели дуел в половината на Ботев и пусна пас към Кери. Той напредна и след рикошет в тялото на Ангел Лясков топката влетя във вратата на Христо Митов – 2:0.