ЦСКА-София победи Берое в мач от XXIV кръг на efbet Лига. Пред обидно малко зрители на „Българска армия“, възпитаниците на Милош Крушчич се наложиха с 2:0, като и двете попадения бяха истински бижута на Греъм Кери.

С днешния си успех „червените“ се изравниха по точки с втория Локомотив (Пловдив). Извън призовата тройка пък остана Левски, който обаче е с мач по-малко и ще има възможност да се върне на втората позиция.

ЦСКА-София можеше да поведе още в 40-ата минута. Кери изстреля истински снаряд от много далечна дистанция. Топката обаче профуча до лявата греда.

Берое отговори в ответната атака. Крум Стоянов нанесе удар от границата на наказателното поле, който обаче бе слаб и право във вратаря.

В 32-ата минута Греъм Кери получи в наказателното поле и стреля незабавно. Топката рикошира в защитник на Берое и премина малко над вратата, излизайки в корнер. Малко след неговото изпълнение, Кристиян Малинов нанесе хуба удар по диагонала, но покрай лявата греда.

5 минути по-късно чудесна триходова комбинация изведе Крум Стоянов сам срещу вратаря и той без проблеми прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 45-ата минута Кристиян Малинов се строполи в наказателното поле на Берое, искайки дузпа. Главният арбитър обаче правилно не посочи бялата точка.

В началото на втората част топката достигна в наказателното поле до Теди Мезаг. Той стреля без забавяне, но до лявата греда.

В 55-ата минута Берое по чудо не поведе след скоростна контра. Пиер Фонкьо намери в наказателното поле Ибрахима Конте, чийто удар се отклони в Турицов и премина на сантиметри до дясната греда.

ЦСКА-София откри резултата в 59-ата минута. Греъм Кери отбеляза фантастично попадение, като с директен удар от фаул от много далечно разстояние прати неспасяемо топката в горния десен ъгъл за 1:0.

В 64-ата минута Кристиян Малинов стреля мощно от дъгата пред наказателното поле. Перниш обаче показа класа и успя да избие в корнер.

В 72-ата минута ЦСКА-София сложи точка на спора. Рафаел Енрике намери с глава на границата на накателното поле Греъм Кери. Последният овладя на гърди и с изключително прецизен удар по диагонала прати топката от вътрешната страна на дясната греда за 2:0.

В 80-ата минута второ попадение на Берое бе отменено, след като този път Анита прати топката в собствената си мрежа. Секунда по-рано обаче Ивайло Стоянов обаче отсъди нарушение на Ибрахима Конте срещу Иван Турицов.