Снимка: cska.bg

ЦСКА-София победи Ботев (Враца) в мач от XVI кръг на родния футболен елит. На стадион „Българска армия“, „червените“ надиграха тотално своя съперник, но заради куп пропуски стигнаха до победа успех само с 2:1. Възпитаниците на Бруно Акрапович поведоха с 2:0, но груба грешка на вратаря Густаво Бусато трепериха до последния съдийски сигнал.

ЦСКА-София по чудо не поведе в 12-ата минута. Тибо Вион центрира отдясно. Юнус Санкаре засече с глава от вратарското поле, но много над напречната греда. В ситуацията футболистът на домакините бе в положение на засада, каквато обаче не бе маркирана.

Гостите отговориха подобаващо, само 120 секунди по-късно. След центриране отдясно от фал, Даниел Генов засече с глава към обратния ъгъл. Бусато обаче се разтегна максимално и успя да избие с една ръка.

ЦСКА-София поведе в 17-ата минута. Петър Занев настигна топката почти до аутлинията, вляво на наказателното поле, и центрира остро. Тиаго не успя да засече, но стоящият малко зад него Венцислав Керче с гърди прати топката в собствената си врата за 1:0.

В 22-ата минута Кери центрира отляво. Тиаго засече от въздуха, но до лявата греда.

Само 2 минути след това ЦСКА-София пропусна нова чудесна възможност. Тиаго изведе Али Соу в наказателното поле. Нападателят преодоля вратаря на гостите и нанесе удар към опразнената врата. Керчев обаче се реваншира за автогола, избивайки току пред голлинията. Топката обаче стигна до Санкаре

В 26-ата минута Петър Атанасов осъществи самостоятелен пробив и нанесе удар от границата на наказателното поле. Бусато обаче плонжира и улови без особени проблеми.

180 секунди след това Тиаго центрира остро по земя от фал. Петър Занев не успя да засече на шпагат и топката се отправи към долния ляв ъгъл на вратата. Костов обаче с фантастичен рефлекс изби в корнер. След неговото изпълнение, Тиаго стреля мощно извън наказателното поле, но стражът на врачани парира на голлинията. Амос Юга пък направи фрапантен пропуск, след като при добавката от вратарското поле прати топката високо над напречната греда. Ако Юга бе вкарал, то попадението щеше да бъде отменено, тъй като имаше засада.

В 34-ата минута Том центрира на границата на наказателното поле, където Петър Атанасов свали с гърди към връхлитащия Даниел Генов. Последният стреля от движение, но покрай лявата греда.

В 36-ата минута Тиаго пусна към Вион, който нахлу в наказателното поле и стреля, но отново Костов с отлична проява спаси, след което играч на гостите изчисти в корнер. След неговото изпълнение, Валентин Антов засече с глава. Топката обаче срещна дясната греда.

ЦСКА-София пропусна да отбележи втори гол след по-малко от минута игра през втората част. След центриране от корнер, Амос Юга засече от въздуха от ъгъла на вратрското поле, но покрай дясната греда.

Веднага след това Красимир Костов се намеси на два пъти – след удари на Тибо Вион и Али Соу.

В 51-ата минута „червените“ направиха нов фрапантен пропуск. Занев центрира отляво. Санкаре засече с глава от границата на вратарското, но топката премина на сантиметри от дясната греда.

В 58-ата минута ЦСКА-София увеличи аванса си. Греъм Кери получи вляво в наказателното поле и пусна успореден пас. Али Соу пък без проблеми засече в мрежата от границата на вратарското поле за 2:0.

В 63-ата минута Ботев върна едно попадение, след шокираща грешка на Бусато. Юрген Матей върна към своя вратар, който опита да му върне с едно, но вместо това прати топката в краката на Даниел Генов. Последният преодоля Бусато и прати кълбото в опразнената врата за 2:1.

10 минути по-късно ЦСКА-София можеше да възстанови аванса си от две попадения. Мартин Костадинов обаче на два пъти се намеси решително, изчиствайки почти от голлинията удари на Георги Йомов и Али Соу.

В последната минута Ботев организира опасна атака. Мартин Костадинов бе изведен в наказателното поле и можеше да остане очи в очи с Бусато, но не успя да овладее топката и тя излезе в аут.