Снимка: Фейсбук – Фен Клуб Етър

Етър и ЦСКА-София не излъчиха победител. На стадион „Ивайло“ във Велико Търново съперниците изиграха прекрасен мач, завършил 2:2.

В 10-ата минута Томи Юрич бе изведен сам срещу вратаря с мощен удар прати топката в мрежата. Попадението обаче бе правилно отменено заради засада.

В ответната атака се стигна до дузпа за Етър. Преслав боруков нахлу в наказателното поле и опита да подаде на свой съотборник. Юрген Матей обаче спря токата с ръка. От бялата точка Милчо Ангелов бе безкомпромисен за 1:0 в 12-ата минута.

180 секунди по-късно, удар от въздуха на „червен“ футболист бе спрян с ръка от Яни Пехливанов. Главният съдия отсъди нарушение на границата на наказателното поле, макар че дори и телевизионните повторения не успяха да убедят дали това е така, или съприкосновението е станало в наказателното поле.

В 19-ата минута Греъм Кери изпълни чудесно фал пред наказателното поле. Топката обаче профуча до лявата греда.

В 30-ата минута ЦСКА-София по чудо не изравни. Томи Юрич подаде в наказателното поле към Юнус Санкаре, чийто удар обаче срещна дясната греда.

В ответната атака пък късметът бе на страната на гостите. Преслав Боруков получи в наказателното поле, върна се до неговата граница и стреля с левия крак, но и той нацели десния страничен стълб.

В 41-ата минута Мазику бе изведен сам срещу вратаря. Господинов обаче спаси и запази аванса на своя отбор.

В последните секунди на редовното време Етър удвои аванса си. Боруков с прекрасен диагонален пас намери Алдаир до дясната тъч-линия. Последният влезе към границата на наказателното поле, освободи се от Мазику и с великолепен удар по диагонала намери долния десен ъгъл на Бусато за 2:0.

В 62-ата минута ЦСКА-София намали изоставането си. Амос Юга даде пас от дълбочина, Яни Пехливанов опита да върне с глава към вратаря си, но вместо това прати топката в бедрото на дебнещия зад гърба му Тиаго, откъдето топката влетя в мрежа за 2:1.

Само минутка по-късно Тиаго получи зад защитата на Етър и прехвърли вратаря, но топката срещна лявата греда. Дори да бе реализирал обаче, попадението щеше да бъде отменено, тъй като страничният рефер вдигна флага си за засада.

В 73-ата минута защитникът на ЦСКА-София – Пламен Гълъбов – бе изведен от стадиона с линейка, след като малко по-рано получи контузия и бе заменен.

В 80-ата минута Йомов центрира отдясно, Белтраме засече от въздуха от точката за изпълнение на дузпа, но високо над вратата.

В първата минута на даденото 6-минутно продължение, Етър остана с човек по-малко. Яни Пехливанов извърши фал вляво на наказателното поле, за което получи втори жълт и съответно червен картон. С изпълнението на нарушението се нагърби Тиаго, който стреля мощно, Господинов не успя да улови, а от голлинията Ахмедов не сгреши за 2:2. Телевизионните повторения обаче ясно показаха, че нападателят се намира в положение на засада и голът трябваше да бъде отменен.

В 7-ата минута на продължението пък Белтраме с мощна тупалка от наказателното поле бе на път да даде 3-те точки на ЦСКА-София. Господинов обаче с феноменална намеса изби в корнер.