Снимка: chernomorepfc.bg

ЦСКА-София се наложи над Черно море в мач от XVIII кръг на родния футболен елит. На стадион „Българска армия“, „червените“ стигнаха до успех с 1:0. Единственият гол бе реализиран от дебютанта Жорди Кайседо, който се явява заместник на продадения в Ростов – Али Соу. Победата пък позволи на столичани да се доближат на само 3 точки от лидера Лудогорец. Именно срещу шампионите е следващият мач на ЦСКА-София, който сега ще бъде с огромен залог.

След 180 секунди игра Родриго стреля мощно от границата на наказателното поле. Топката обаче премина над вратата.

В 30-ата минута Даниел Димов засече с глава центриране от фал, но Бусато улови сигурно.

240 секунди след това Цветомир Панов нанесе удар от 20-ина метра, който премина покрай дясната греда.

В 37-ата Енрике центрира ниско отдясно. Занев не успя да изчисти и топката стигна пред вратарското поле до Васил Панайотов. Ударът на полузащитника обаче премина високо над вратата.

5 минути по-късно Пеняранда центрира отляво. Тиаго успя да засече в наказателното поле с десния крак, но изключително слабо и неточно.

В 56-ата минута ЦСКА-София спокойно можеше да остане с човек по-малко на терена. Тибо Вион не прецени добре отиваща към Стефан Велев топка и го изрита в корема. Главният съдия Радослав Гидженов обаче не му показа жълт картон, който щеше да бъде негов втори.

След час игра Пеняранда нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала. Дюлгеров се намеси изключително неубедително, изпускайки топката, но за негов късмет в близост нямаше футболист на домакините, който да направи решителна добавка.

ЦСКА-София поведе в 68-ата минута. Тиаго центрира отдясно, Жорди Кайседо изпревари Димов и с глава прати топката между вратаря и лявата греда за 1:0.

В 76-ата минута Касми стреля мощно от сериозна дистанция. Бусато обаче плонжира и изби.