Снимка: ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 победи Славия в мач от Х кръг на родния футболен елит. На националния стадион „Васил Левски“, „армейците“ победиха своя съперник с категоричното 5:1. Това прати столичани поне временно на третото място във временното класирани, след като изпревариха ЦСКА-София и Берое.

ЦСКА 1948 можеше да поведе още в 4-ата минута. Марио Топузов стреля мощно извън наказателното поле, но Георги Петков плонжира и изби. Мартин Камбуров направи добавка отблизо, но отново „белият“ страж спаси.

Гостите отговориха с удар от границата на наказателното поле на Димитър Рангелов. Наумов обаче не срещна трудности да улови топката. Малко по-късно и Бенгюзов стреля точно, но слабо и право във вратаря.

В 19-ата минута Гущеров получи до точката за изпълнение на дузпа и стреля от движение. Защитник на Славия обаче протегна крак и успя да отклони топката в ъглов.

ЦСКА 1948 поведе в 33-ата минута. След центриране от корнер, Мартин Камбуров засече с глава между трима от Славия във вратарското поле за 1:0.

В 40-ата минута Славия по чудо не изравни. Димитър Рангелов залъга Пиргов на границата на наказателното поле и нанесе удар. Наумов се разтегна максимално и с върха на пръстите успя да докосне топката, колкото да не влети в мрежата му, а да срещне дясната греда.

180 секунди по-късно пък ЦСКА 1948 удвои аванса си. Васил Шопов получи в наказателното поле и опита пас към Камбуров, който обаче бе пресечен. Топката се върна у него и той от малък ъгъл с плътен удар изненада Георги Петков за 2:0.

Втората част започна ударно за Славия. В 49-ата минута Емил Стоев нахлу в наказателното поле, освободи се от Лазар Марин и с удар покрай вратаря прати топката в мрежата за 2:1.

120 секунди по-късно ЦСКА 1948 можеше да възстанови аванса си от две попадения. Андон Гущеров отне на Милен Гамаков  и центрира към точката за изпълнение на дузпа. Там Мартин Камбуров засече с глава, като по чудо не реализира, а парти топката встрани от вратата.

„Армейците“ все пак стигнаха до трето попадение в 53-ата минута. Радослав Терзиев задържа за фланелката Марио Топузов в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Мартин Кабуров бе безапелационен за 3:1. Това бе негов втори гол в мача и общо 244-и в елита, като му остават само още 9 до легендарното постижение на Петър Жеков.

В 63-ата минута Серкан Юсеин стреля мощно от границата на наказателното поле. Георги Петков обаче изби в корнер. След неговото изпълнение последва центриране отдясно, а току-що влезлият Ангел Бастунов засече с глава за 4:1.

В 81-ата минута преднината на „армейците“ набъбна сериозно. Александър Александров центрира отдясно, Александър Александров засече с глава към далечната греда за 5:1.

В 90-атаминута Даниел Младенов прати топката в мрежата на Георги Петков. Попадението обаче бе отменено заради засада.