Лудогорец загуби от Цървена звезда в контролна среща, играна на стадион „Регнум Кария“ в Белек. „Орлите“ отстъпих на сръбския шампион.

В 17-ата минута Дегенек стреля с глава, но Пламен Илиев улови сигурно.

Цървена звезда поведе в 28-ата минута. Марко Гобелич намери Пертович, чийто удар бе избит от Пламен Илиев. При добавката обаче Гобелич бе точен за 0:1.

В 53-ата минута Лудогорец можеше да изравни. Мавис Чибота изпълни много хубаво фаул, но топката срещна дясната греда.

В 58-ата минута Чибота изведе Якуб Швиерчок в наказателното поле, но ударът му отблизо бе избит от Милан Борян. Добавката на Чибота пък бе блокирана. „Зелената“ атака обаче продължи с центриране на Димо Бакалов. Швиерчок засече, но вратарят улови.

В 78-ата минута Лудогорец по чудо не изравни. След чудесно двойно подаване между Вандерсон и Кешеру, първият получи встрани от вратарското поле и пусна успоредно на голлинията. Дан Битон засече отблизо, но футболист на сърбите изчисти от голлинията.

180 секунди по-късно Петрович стреля мощно от сериозна дистанция. Владислав Стоянов обаче със сетни сили успя да избие в корнер.

В 85-ата минута Георги Терзиев фаулира в наказателното си поле Симич, за което главният съдия отсъди дузпа. Милан Павков нанесе силен удар от бялата точка, насочен в долния десен ъгъл. Владислав Стоянов обаче с невероятен рефлекс успя да избие.

Лудогорец: 23. Илиев, 11. Манолев, 5. Терзиев, 90. Форстър, 4. Сисиньо, 25. Баджи, 84. Марселиньо, 13. Чибота, 95. Каули, 7. Бакалов, 10. Шверчок

Цървена звезда: Борян, Гобелич, Бабич, Дегенек, Родич, Петрович, Йованчич, Гаврич, Бен, Николич, Боаки