Снимка: chernomorepfc.bg

Левски победи Черно море в мач от група „А“ на втора осмица в родния футболен елит. На „Герена“ „сините“ се наложиха с 2:1. По този начин те съкратиха разликата от днешния си съперник, който е на 7-о място, на 4 точки. Освен това, те изпревариха на осмото място Царско село.

В 5-ата минута Васил Панайотов стреля много опасно от фал. Звонимир Микулич обаче плонжира и изби.

Половин час по-късно Ивайло Найденов стреля от въздуха от сериозно разстояние. Топката обаче премина над дясната сглобка на вратата.

Черно море поведе в 41-ата минута. Леандро проби отляво, нахлу в наказателното поле и пусна успореден пас. Илиан Илиев пък засече на 2-3 метра пред голлинията за 0:1.

Левски реагира светкавично и 120 секунди по-късно равенството бе възстановено. След центриране отдясно, Здравко Димитров засече с глава, но Георги Георгиев изби. Топката стигна около точката за изпълнение на дузпа до Мартин Петков, чийто удар обаче рикошира във футболист на гостите и излезе в корнер. След неговото изпълнение, „моряците“ не успяха да изчистят добре. Патрик-Габриел Галчев центрира отляво, Начо Монсалве засече от въздуха, топката се отклони в Гарсия и спря в мрежата за 1:1.

В 59-ата минута Марин Петков засече с глава центриране отдясно. Топката обаче премина покрай дясната греда.

В 70-ата минута „сините“ фенове избухнаха в аплодисменти. Причина за това стана двойна смяна. В игра се появиха накуп близнаците Борислав и Радослав Цоневи. След като първият се завърна в игра преди два кръга, след тежка травма, сега същото стори и Ради. Те замениха Здравко Димитров и Андриан Краев.

8 минути по-късно именно Радослав Цонев бе в основата на осъществения пълен обрат. Халфът центрира прекрасно от фал. Мартин Райнов засече отблизо с глава, но Георгиев изби. При добавката обаче Живко Атанасов бе безапелационен за 2:1.

Малко по-късно феновете на Левски показаха какво означава джентълменско поведение. Те опънаха транспарант, посветен на починалата легенда на ЦСКА – Георги Димитров. „Достоен съперник! Почивай в мир, Джеки“, гласеше надписът.

В даденото продължение Мартин Петков се отскубна сам срещу вратаря. Ударът му неособено голям ъгъл обаче бе избит в корнер от Георгиев.