stadion slaviq
Снимка: lap.bg

Славия  победи с 2:1 Монтана в мач от XXI кръг на Първа Лига. На стадиона в „Овча купел“ .

В 11-ата минута техничен удар на Радослав Кирилов излезе в аут.

В 24-ата минута пък Светослав Вуцов не срещна затруднения при изстрел на Давид Кики.

Славия поведе в 32-ата минута. Радослав Кирилов центрира в наказателното поле, а Петер Макрилос засече с глава за 1:0.

Само 5 минути по-късно обаче Монтана изравни. Александър Башлиев проби отдясно и пусна успореден пас наказателното поле, където Николай Минков засече в мрежата за 1:1.

Минутка преди края на редовното време на първата част, Славия отново поведе. Петер Макрилос вкара много красиво попадение, като от границата на наказателното поле прати топката в горния десен ъгъл на вратата за 2:1.

За разлика от първото полувреме, второто предложи много по-малко емоции и голови положения. Ради Кирилов центрира остро от пряк свободен удар след час игра, но куп негови съотборници се разминаха с топката.

В 77-ата минута Николай Минков отправи мощен удар, който срещна лицето на Петър Патев. В последната минута имаше сериозно разбъркване в наказателното поле на Славия, гостите имаха претенции и за дузпа,но Валентин Железов бе много близо до ситуацията и я подмина. С тази победа белите излязоха на 10-та позиция в класирането с 19 точки, а Монтана е на 12 -та позиция с точка по-малко.