Севиля победи Интер във финала на Лига Европа. На стадион „Райн Енерги“ в Кьолн, испанците се наложиха с 3:2 и спечелиха шестата си купа от шест финала.

Двубоят започна вихрено за Интер, който поведе още в 5-ата минута. Лукаку пусна покрай Диего Карлос и го надбяга в наказателното поле, където защитникът го фаулира. Главният съдия справедливо отсъди дузпи. С изпълнението й се нагърби потърпевшият, който бе безпогрешен за 0:1.

Севиля отговори подобаващо и изравни само 7 минути по-късно. Хесус Навас центрира чудесно към Люк Де Йонг, който засече с глава за 1:1.

В следващите минути италианците имаха претенции за дузпа, за игра с ръка на Диего Карлос. Съдията обаче не посочи бялата точка и бе обграден от „нерадзурите“. В крайна сметка всичко приключи с жълт картон за наставника на тима Антонио Конте.

В 33-ата минута Севиля осъществи пълен обрат. Банега центрира от фал, а Люк Де Йонг с глава засече в обратния ъгъл, бележейки втория си гол в мача за 2:1.

Този път отговорът на символичните гости не закъсня и 120 секунди по-късно равенството бе възстановено. Брозович центрира от фал, а Годин с глава не остави шансове на Буну за 2:1.

В 65-ата минута Интер направи фрапантен пропуск. Лукаку излезе сам срещу вратаря. Ударът му обаче бе спасен с крак от Буну.

В 74-ата минута Севиля отново поведе. След центриране от фал, Диего Карлос направи прекрасна задна ножица, Лукаку инстинктивно протегна крак и прати топката в собствената си врата за 3:2. Любопитно е, че в официалната статистика на УЕФА като голмайстор бе записан Карлос, макар да изглеждаше, че атрактивният му удар излиза в аут.

10 минути преди края Интер можеше отново да изравни. Кунде обаче успя да изчисти току пред голлинията.

В първата минута на продължението Кандрева също имаше шанс да вкара мача в продължения. Изстрелът му отблизо обаче бе спасен от Буну.

СЕВИЛЯ: Буну, Навас, Кунде, Карлос, Регуилон, Фернандо, Банега, Окампос, Сусо, Жордан, Де Йонг

ИНТЕР: Ханданович, Годин, Де Фрай, Бастони, Д’Амброзио, Барела, Брозович, Галярдини, Йънг, Лукаку, Мартинес