Септември (София) победи като гост осигурилия си промоция в Първа лига тим на Пирин (Благоевград). На стадион „Христо Ботев“ столичани се наложиха с 3:1. Срещата започна с минута мълчание в памет на легендата на българския футбол Георги Димитров.

Септември поведе още в 9-ата минута. Марио Илиевски изведе Атанас Кабов, който изпревари защитник на „орлетата“, справи се с Димитър Шейтанов, след което прати кълбото в мрежата на Пирин.

Пирин изравни в 27-ата минута. Антон Карачанаков отбеляза страхотен гол от пряк свободен удар, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата за 1:1.

Гостите възобновиха преднината си само след 60 секунди игра през втората част. Християн Казаков бе точен за 1:2 със силен удар от средна дистанция.

В 74-ата минута Септември си подпечата победата. Кристиян Пешов намери в наказателното поле Атанас Кабов, а юношата на Левски отбеляза втория си гол в мача, оформяйки и крайното 1:3.

В 81-ата минута Антон Карачанаков пропусна дузпа. Крилото на „орлетата“ стреля по земя в долния ляв ъгъл, но Николай Банков отрази удара на звездата на „зелените“.