Монтана победи с 1:0 ЦСКА 1948 в първи мач от XVIII кръг на родния футболен елит. На „Огоста“ домакините прекъснаха негативната си серия от три поредни домакински загуби.

Монтана по чудо не поведе след четвърт час игра. Давид Кики получи в наказателното поле и стреля мощно с левия крак. Наумов обаче показа изумителен рефлекс и изби, топката се чукна в напречната греда и излезе в корнер.

В 22-ата минута обаче домакините стигнаха до гол. Тони Тасев бе фаулиран от Георги Русев в наказателното поле, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка потърпевшият бе безкомпромисен за 1:0.

В последната минута на полувремето, след центриране от фал и кратко разбъркване, топката стигна до Симеон Петров, който я прати в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада.

През второто полувреме темпото много падна,а головете полежения и пред двете врати направо отсъстваха.В 61-ата минута Монтана остана с човек по-малко, след като Сергей Георгиев получи втори жълт картон. Червеният картон за халфъ на домакините дойде само 8 минути след първото му официално предупреждение,но телевизионните повторения по-скоро показаха ,че картонът е изключително спорен. Или направо,че не трябваше да бъде показван.

Въпреки това гостите трудно достигаха до положения,въпреки че имаха сериозен териториален превес. Наставникът на домакините Атана Атанасов-Орела вкара в игра защштншк на мястото на голмайстора Тони Тасев и отборът му успя да запази преднината си. 8 минути преди края на срещата Галин Иванов от около 18 метра, от пряк свободен удар стреля право в стената. Това бе и най-доброто положение за ЦСКА 1948 през второто полувреме.