Лудогорец разгроми Кайрат в контролна среща, играна на стадион „Риксос Премиум“ в Белек. „Орлите“ се наложиха с повече от категоричното 6:0, като две от попаденията паднаха от дузпи.

Лудогорец поведе малко след като измина минутка игра. Талеб Тавата центрира отляво, а Клаудиу Кешеру засече от въздуха, пращайки топката в долния десен ъгъл за 1:0.

„Орлите“ удвоиха аванса си в 39-ата минута. Тауата намери прекрасно Жоржиньо, който с глава покачи на 2:0.

В 65-ата минута резултатът придоби класическо измерени. Каули намери Якуб Швиерчок, който от чиста позиция не сгреши за 3:0.

Само 120 секунди по-късно Бакалов бе фаулиран в наказателното поле, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Мавис Чибота бе точен за 4:0.

В 70-ата резултатът набъбна до 5:0, отново след точно изпълнение на 11-метров наказателен удар. Този той бе реализиран от Димо Бакалов.

В 76-ата минута Якуб Швиерчок оформи крайното 6:0. Той се разписа с плътен удар от границата на наказателното поле, намерил долния десен ъгъл на вратата.