Снимка: ludogorets.com

Лудогорец постигна категорична победа в първия си мач за първенство през 2021 г. На стадион „Хювефарма Арена“, шампионите се наложи с 6:0 над Етър. За убедителния успех допринесе и фактът, че гостите останаха с човек по-малко още в 27-ата минута, когато вратарят Христо Иванов получи червен картон. Трите точки пък позволиха на „орлите“ да възстановят преднината си от 6 точки пред втория в класирането ЦСКА-София.

Лудогорец започна вихрено и поведе още в 6-ата минута. Дяков пусна хубав извеждащ пас от дълбочина. Десподов видя, че е в засада и остави топката, която стигна до Антон Недялков. Последният подаде успоредно към връхлитащия Клаудиу Кешеру, който засече пред вратарското поле за 1:0.

Последваха пропуски на Кешеру и Десподов, преди Етър да отговори в 19-ата минута. Алдаир получи в наказателното поле и подаде към Кнежевич, който засече от вратарското поле. Ренан обаче показа класа и с крак успя да избие в корнер.

В 24-ата минута положението на Етър се утежни неимоверно, след като остана с човек по-малко. Антон Недялков даде прекрасен извеждащ пас по диагонал. Текпетей стреля пред наказателното поле, но излезлият да го пресрещне Христо Иванов изби с ръце. За провинението си вратарят на гостите получи директен червен картон.

В 36-ата минута разградчани удвоиха аванса си. Дяков намери вдясно от наказателното поле Икоко, който от въздуха центрира пред вратарското поле към Кешеру. Румънецът засече също от въздуха за 2:0.

180 секунди по-късно бе оформена класиката в резултата. Десподов и Текпетей направиха хубаво двойно вдясно в наказателното поле. Българинът даде остър пас към Кешеру. Пламен Крачунов обаче, в опита си за пресече, прати топката в собствената си врата за 3:0.

В 41-ата минута Антон Недялков почти от аутлинията върна към Кешеру. Нападателят насочи към вратата, а застаналият на голлинията Мариян Иванов не успя да избие и топката спря в мрежата за 4:0. С това и румънецът оформи своя хеттрик.

В 51-ата минута Лудогорец стигна до пето попадение. Десподов центрира остро от фал, а Кешеру засече с глава метър пред голлинията за 5:0.

След час игра Десподов получи отличен пас във вратарското поле, но ударът му премина до дясната греда.

Във втората минута на добавеното време, Десподов центрира отдясно, защитата на гостите не изби добре и топката стигна пред точката за изпълнение на дузпа до Каули. Последният с плътен удар оформи крайното 6:0.