Снимка: levski.bg

Лудогорец победи като гост Левски в първи мач за двата отбора след прекъсването от близо 3 месеца, заради епидемията от коронавирус. В мач от XXV кръг на родния футболен елит, пред около 5 хиляди зрители на „Виваком Арена Георги Аспарухов“, „орлите“ се наложиха с минималното 1:0. Единственото попадение падна по-малко от минута след началото на второто полувреме, през което пък главният съдия Николай Йорданов подмина дузпа за домакините за игра с ръка на Терзиев в собственото си наказателното поле.

Любопитно бе, че на трибуните на „Герена“ бяха няколко бивши президента на Левски – Томас Лафчис, Тодор Батков и Спас Русев. Сред тях бе и новият мажоритарен собственик на столичния гранд – Наско Сираков.

Преди първия съдийски сигнал, футболистите на Левски оказаха своят признателност към феновете, опъвайки голям транспарант с надпис „Благодарим ви“. Последваха и бурни овации в памет на починалия днес трикратен носител на Купата с Левски – Петър Дончев.

Първият удар по посока на една от двете врати бе в 5-ата минута. Негов автор стана Стайн Спиеринг, който стреля от сериозна дистанция – далеч над вратата.

60 секунди по-късно Станислав Иванов получи в наказателното поле, до точката за изпълнение на дузпа. Ударът му обаче бе избит в корнер от Антон Недялков.

Лудогорец можеше да поведе след четвърт час игра. Кешеру получи в наказателното поле и стреля от движение в долния ляв ъгъл.

В 24-ата минута Чибота получи отляво и пусна успоредно за Анисе, който прати топката в мрежата на Миятович. Попадението обаче бе отменено заради засада на Чибота.

5 минути по-късно Спиеринг центрира от корнер на близката греда, Каргас засече с глава към далечния ъгъл, но встрани от вратата.

В 36-ата минута Янис Каргас се понесе в атака и намери вляво в наказателното поле Иван Горанов. Капитанът на „сините“ стреля в долния десен ъгъл, но Владислав Стоянов успя да избие в корнер.

В ответната атака Славчев не успя да изчисти добре, което доведе до напрежение в наказателното поле на домакините. В крайна сметка топката стигна до Кешеру, чийто изстрел обаче премина до лявата греда.

Веднага след това Станислав Иванов намери пред наказателното поле Стайн Спиерингс, Нидерландецът се освободи много технично от Сисиньо и нанесе хубав удар, който обаче профуча до дясната греда.

Само 24 секунди след началото на второто полувреме, Лудогорец поведе. Вандерсон получи отдясно и проби, след което върна към дъгата пред наказателното поле за Каули. От там, с мощна тупалка, бразилецът прати неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на Миятович за 0:1.

В 65-ата минута Левски организира бърза контра. Станислав Иванов пусна към Найджъл Робърта, който стреля от границата на наказателното поле, но до лявата греда.

В 70-ата минута Чибота проби мощно и стреля от дъгата на наказателното поле. Миятович обаче успя да изби в корнер отиващата под напречната греда топка.

180 секунди по-късно Робърта стреля от сериозна дистанция. Топката обаче профуча покрай дясната греда.

В 77-ата минута Спиерингс нахлу в наказателното поле и опита да премине Георги Терзиев, който обаче си спря топката с ръка. Главният арбитър Николай Йорданов не посмя да отсъди дузпа, с което си навлече гнева на „сините“ футболисти и фенове.