Лудогорец е в групите на Лига Европа! В мач от плейофната фаза на надпреварата, „орлите“ се наложиха с 2:0 като гости на Динамо Брест. И двете попадения бяха дело на резерви на родния шампион – Елвис Ману и Ихинио Марин.

Домакините пропуснаха чудесна възможност да открият след по-малко от 240 секунди игра. Седко бе изведен сам срещу Пламен Илиев. Ударът му обаче бе слаб и право във вратаря.

Последваха равностойни минути, без никакви опасности и пред врати. Чак в 31-ата минута Лудогорец опита да застраши по-сериозно съперниковата врата. Доминик Янков пусна на границата на наказателното поле за Баджи, който стреля от движение, но слабо и в Игнатович.

В 44-ата минута „орлите“ по чудо не поведоха. Текпетей излезе сам срещу вратаря, но Игнатович отрази изстрела му. При добавката пък Кешеру не успя да насочи в опразнената врата, след като опита да посрещне от въздуха, но се подхлъзна и ударът му излезе в аут.

В ответната атака пък домакините бяха на път да ликуват. Савицки нанесе шут от границата на наказателното поле, топката рикошира у футболист на Лудогорец и прехвърли Пламен Илиев, но за негова мина над напречната греда.

120 секунди след началото на втората част Доминик Янков проби отляво, освободи се от защитник почти до аутлинията и опита да намери далечния ъгъл. Топката обаче излезе в аут.

Динамо отговори в 52-ата минута. Биков стреля мощно от ъгъла на наказателното поле, но топката профуча малко над напречната греда.

3 минути по-късно Лудогорец имаше на два пъти отлична възможност да открие резултата. Първо Кешеру стреля силно от наказателното поле, но Игнатович успя да избие отиващата в долния му десен ъгъл топка в корнер. След неговото изпълнение, отново румънският нападател засече с глава, но на сантиметри от лявата греда.

В 59-ата минута отново Кешеру можеше да се разпише. Той получи в наказателното поле и стреля към близкия ъгъл, но топката срещна външната част на мрежата.

В 70-ата минута родният шампион оцеля по чудо. След центриране от корнер, Качериди засече с глава, но топката срещна лявата греда на Пламен Илиев.

Лудогорец поведе 180 секунди по-късно. „Орлите“ организираха прекрасна атака. Доминик Янков получи в наказателното поле, напредна и пусна успореден пас. Влезлият минути по-рано Елвис Ману пък засече от гранита на вратарското поле в опразнената врата за 0:1.

В 79-ата минута Лудогорец сложи точка на спора. Доминик Янков намери в наказателното поле Елвис Ману, който пък пусна към влезлия малко по-рано Ихинио Марин. Нападателят пък с топове удар прати топката в горния ляв ъгъл на вратата за 0:2.

Малко по-късно Пламен Илиев на три пъти трябваше да се намесва след неособено силни удари, като и в трите ситуации улови сигурно. Това обаче беше всичко по-интересно в този мач и Лудогорец за пети път ще играе в групите на Лига Европа.