Локомотив (Пловдив) победи Ботев (Враца) в мач от XV кръг на родния футболен елит. На стадион „Христо Ботев“ под Околчица, „смърфовете“ се наложиха с минималното 1:0. За водения от Антони Здравков тим пък Домовчийски изпусна дузпа в края.

След малко повече от 120 секунди игра, Локомотив можеше да поведе. Карагарен нахлу вдясно на наказателното поле и от аутлинията върна назад. Умарбаев стреля мощно от движение, но над напречната греда.

След още 3 минути, гостите направиха нов пропуск. Карагарен пусна успореден пас, Момчил Цветанов засече на шпагат на 3 метра пред опразнената врата, но встрани от дясната греда.

В ответната атака Мартин Костадинов влезе в наказателното поле, Бирсент Карагарен опита да избие с шпагат, но не докосна топката. Футболистът на Ботев (Вр) падна на земята, но главният съдия не отсъди дузпа.

В 11-ата минута Христо Златински изпълни отлично фал. Мартин Луков обаче с прекрасна намеса изби отиващата под напречната греда топка в корнер.

Локомотив поведе в 27-ата минута. Умарбаев пусна вдясно на наказателното поле към Димитър Илиев, който центрира чудесно за Георги Минчев. Нападателят пък засече неспасяемо с глава за 0:1.

180 секунди след това „смърфовете“ можеха да удвоят аванса си. Аласан Ндиайе и Костов показаха удивително неразбирателство на границата на наказателното поле. Минчев ги притисна, при което Ндиайе с глава прехвърли собствения си вратар. Костов обаче демонстрира бързина и улови топката на самата голлиния.

В 35-ата Момчил Цветанов изстреля истински снаряд далеч извън наказателното поле. Костов показа класа и изби отиващата в долния му десен ъгъл топка.

В 68-ата минута Ботев (Вр) можеше да изравни. След центриране от корнер, Валери Домовчийски засече отблизо, но над вратата.

120 секунди по-късно Аласан Ндиайе стреля от границата на наказателното поле. Топката рикошира в Диниш Алмейда и бе на път да заблуди Луков, който все пак успя да избие с крак.

В 84-ата минута Ботев пропусна великолепна възможност да изравни. Даниел Генов получи в наказателното поле, където бе фаулиран от Гомис и главният съдия отсъди дузпа. С изпълнението й се нагърби Валери Домовчийски, който обаче прати топката над напречната греда.