Кадър: Диема Спорт

Левски победи Славия в мач от XXII кръг на Първа лига. Под непрестанния снеговалеж на стадион „Виваком Арена Георги Аспарухов“, „сините“ изпързаляха своя съперник с 1:0.

Още преди да е изтекла минута игра, Рангелов отправи удар, но над вратата.

В 5-ата минута Робърта се отскубна сам срещу Вуцов, който излезе извън наказателното си поле и с двата крака напред влезе в краката на „синия“ нападател. Домакините и техният треньор Славиша Стоянович поискаха директен червен картон за стража. Главният съдия Георги Давидов обаче дори не отсъди нарушение.

180 секунди по-късно Левски бе близо до гол. Здравко Димитров отправи много опасен удар извън наказателното поле. Топката обаче срещна дясната греда и излезе в аут.

Натискът на „сините“ продължи и в 38-ата минута отново сантиметри ги разделиха от попадение. Здравко Димитров нахлу в наказателното поле, финтира Александров и стреля по земята. Отново обаче топката удари дясната греда.

Малко по-късно и Мохамед можеше да се разпише. Той засече успореден пас в наказателното поле, но над вратата.

Бяха изминали 45 секунди от втората част, когато Славия можеше да поведе. Емил Стоев пусна успореден пас, засече на ъгъл на вратарското поле от Радослав Кирилов. Звонимир Микулич обаче се бе пласирал добре и изби с крак.

Левски отговори подобаващо 2 минути по-късно. Здравко Димитров получи в наказателното поле и стреля остро по диагонала. Вуцов обаче показа класа, плонжира и изби.

В 59-ата минута „сините“ сами си създадоха проблеми. Центриране отдясно щеше да бъде уловено без проблеми от Микулич. Атанасов обаче пресече пред него и за малко да си вкара автогол, след като топката премина на сантиметри от лявата греда.

В 65-ата минута Славия бе още по-близо до гол. Михаил Александров центрира отдясно, Димитър Рангелов засече почти на шпагат, а топката срещна дясната греда и излезе в аут.

Около и след тази ситуация снеговалежът над „Герена“ стана изключително силен. Теренът много бързо се покри със сняг и стана изключително трудно за игра. В 80-ата минута дори мачът бе прекъснат за кратко, за да бъдат изчистени очертанията на терена.

Малко след това „сините“ организираха скоростна контраатака. Билал Бари пусна в наказателното поле за Робърта, но Антовски с решителен шпагат предотврати почти сигурен гол.

Левски стигна до победата в 85-ата минута. Марин Петков центрира чудесно от фал, а Найджъл Робърта засече неспасяемо с глава за 1:0.