Снимка: Ботев (Пд)

Царско село победи Славия в мач от ХХ кръг на Първа лига. На „Арена Царско село“ домкините се наложиха с 2:0. Със спечелените 3 точки, възпитаниците на Любослав Пенев изпревариха в класирането Левски, същевременно доближавайки се само на точка от седмия Черно море.

Царско село поведе в 20-ата минута. Удар на Панайотис Лука бе блокиран, но белите не успяха да изчистя и топката стигна до Луи Нганиони. Французинът с чудесно центриране намери Христов, който засече от въздуха за 1:0.

В 70-ата минута Карим Роси овладя центриране в наказателното поле, обърна се и нанесе удар от въздуха. Топката обаче срещна напречната греда.

Домакините сложиха точка на спора в 83-ата минута. Те организираха скоростна контра. Андерсон Кордейро напредна мощно и намери в наказателното поле Емануил Манев, който сам срещу вратаря не сгреши за 2:0.