Снимка: ludogorets.com

Лудогорец победи Динамо (Тбилиси) в последната си контролна среща от лагера в Турция. Родният шампион се наложи над този на Грузия с 3:1. Орлите трябваше да осъществят обрат, за да стигнат до успеха, след като получиха гол от съблекалнята.

Динамо започна ударно двубоя и след едва 66 секунди игра поведе. След центриране от корнер, топката стигна до Зоран Марушич, който от границата на вратарското поле не сгреши за 0:1.

В 17-ата Кирил Десподов центрира в наказателното поле, Клаудиу Кешеру засече топката, но неточно.

5 минути по-късно Каули намери Текпетей в наказателното поле. Ударът на последния по диагонала обаче излезе в аут.

След още минутка обаче Лудогорец изравни. Десподов получи в наказателното поле и с много прецизен изстрел по диагонала намери долния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

В 28-ата минута Десподов стреля от ъгъла на вратарското поле, но Мигинейшвили успя да избие с крак.

В 31-ата минута „орлите“ осъществиха пълен обрат. Калудиу Кешеру се възползва от лошо върната топка, пресече подаването, освободи се от Симо и от границата на наказателното поле направи 2:1.

Малко преди да изтече час игра, Кешеру засече с глава центриране в наказателното поле. Топката обаче премина на сантиметри от лявата греда.

В 62-ата минута Лудогорец направи повече от фрапантен пропуск. Текпетей пусна успореден пас отдясно, който намери Кешеру на 2 метра пред празната врата. Румънецът обаче не успя да засече добре и вратарят изби. Последва добавка на Сисиньо, която също бе изчистена от стража току пред голлинията.

В 76-ата минута Лудогорец сложи точка на спора. Немсадзе върна слабо назад. Чибота пресече паса, преодоля вратаря и от малък ъгъл насочи в мрежата за 3:1.

Лудогорец: 33. Ренан, 24. Вердон, 32. Жосуа Са, 4. Сисиньо, 3. Недялков, 18. Дяков, 7. Сантана, 95. Каули Оливейра, 28. Кешерю, 11. Десподов, 37. Текпетей

Динамо: 13. Мигинейшвили, 39. Хвадагиани, 19. Симон, 3. Монхил, 37. Ломинадзе, 15. Папава. 19. Оршуа, 25. Моистрапишвили, 24. Яшвили, 28. Карлос Кастро, 12. Зоран Марушич