Левски победи Арда в мач от последния кръг на редовния сезон в efbet Лига. На стадион „Локомотив“ в Пловдив, „сините“ се наложиха с 3:1. Така столичният гранд си припомни какво е да грабнеш трите точки, още в първия мач като старши треньор на Георги Тодоров.

Любопитно е, че Левски, преди гола си срещу Арда, не бе поразявал съперникова мрежа в продължение на 8 часа и 10 минути. Също така, „сините“ за последно биха в първенството абсолютния аутсайдер Витоша на 8 декември м.г. с 2:0 на „Георги Аспарухов“.

Левски стигна до гол в 19-ата минута. Паулиньо намери до границата на наказателното поле Станислав Костов, който с мощен изстрел прати топката в горния десен ъгъл на вратата. Нападателят вече беше в прегръдките на Георги Тодоров, когато стана ясно, че попадението е отменено. На повторенията ясно се видя, че преди да нанесе головия удар, топката се удря в ръката на Костов.

В 34-ата минута Левски можеше да поведе. Паулиньо получи в наказателното поле, залъга защитник на домакините и стреля в близкия ъгъл. Банков обаче плонжира и успя да избие в корнер.

180 секунди по-късно „сините“ все пак излязоха напред в резултата. Паулиньо и Костов направиха двойно пред наказателното поле на домакините. Бразилецът намери топката от ждроп, пращайки я неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

След още 3 минути обаче Арда изравни. След остро центриране отляво на Румен Руменов, Радослав Василев бе оставен абсолютно непокрит на 2 метра пред голлинията и нападателят не сгреши с глава за 1:1.

В даденото продължение Паулиньо стреля от сериозна дистанция, но не успя да затрудни Банков.

В началото на второто полувреме Станислав Костов нанесе удар извън наказателното поле, който стражът на Арда улови без никакви проблеми.

В 61-ата минута Нашименто нахлу в наказателното поле и падна след съприкосновение с Леони. Галвният съдия обаче не отсъди дузпа.

240 секунди по-късно Левски отново поведе. Станислав Иванов центрира отдясно, влезлият малко по-рано Стайн Спиерингс изпревари Милен Стоев в наказателното поле и засече към далечната греда за 1:2.

В 89-ата минута Арда можеше да изравни. След центриране от фаул, топка стигна до непокрития Осман, който отблизо не нанесе хубав удар и Георгиев спокойно улови.

В 3-ата минута на даденото продължение Мартин Петков подпечата трите точки за Левски.