Етър победи Дунав в първи мач от последния 26-и кръг на редовния сезон в efbet Лига. На стадион „Ивайло“ във Велико Търново, „виолетовите“ се наложиха в голова фиеста с 5:3.

В третата минута дойде първия точен удар към една от двете врати, като той бе на сметката на Етър, след като Боджадж успя да се измъкне зад гърба на защитата. Той обаче се осуети в наказателното поле и стреля право в ръцете на Макенджиев. В 8-ата минута домакините поведоха в резултата с хубав гол на Милчо Ангелов, който беше намерен с дълъг пас зад гърба на защитата от Антон Огнянов и шутира точно с левия крак.

Дунав успя да заличи пасива си с първия точен удар във вратата на Етър в 20-та минута, когато Ивайло Лазаров получи подаване от Стефан Христов. Лазаров успя да овладее топката и центрира в наказателното поле, а там най-съобразителен бе Фернандо Кавалканте, който засече с десния си крак и зарадва своите съотборници.

32-ата минута Долапчиев комбинира добре със Стефан Христов, а последният стреля към вратата на Христо Иванов. Топката обаче спря от грешната страна на мрежата. В 39-ата минута Боджадж ознаменува завръщането си в игра с гол, който пък даде нова преднина на Етър. Здравко Илиев получи подаване на десния фланг, вдигна глава, за да види по-добре случващото се в наказателното поле, и постави топката на главата на връхлитащия Боджадж, който засече във вратата на Макенджиев за 2:1.

Две минути по-късно „драконите“ можеха да изравнят, но удар на Стефан Христов, който бе намерен от Петко Цанков в уличка зад гърба на защитниците на Етър, срещна страничната греда.

В 50-ата минута Росен Колев можеше да допусне фатална грешка, след като се почуди как да изчисти топката от своето наказателно поле. Бранителят спря на гърди кълбото и го поднесе на Боджадж, чийто удар обаче попадна в ръцете на Макенджиев. Три минути по-късно страхотно спасяване на Христо Иванов не позволи на Дунав да изравни резултата. Юли Ненов шутира опасно, а топката бе насочена право в сглобката. Христо Иванов обаче с котешки рефлекс успя да избие в корнер. В 63-ата минута Тонислав Йорданов отбеляза прекрасен гол с удар от фаул от над 20 метра, който не остави абсолютно никакви шансове за намеса на Макенджиев.

76-ата минута Тонислав Йорданов отбеляза втория си гол в мача. Трима футболисти на Етър изскочиха зад гърба на защитата на гостите, а Милчо Ангелов видя Йорданов, попаднал на върха на атаката. С успореден пас на голлинията той намери младока, а Йорданов от няколко метра не сбърка.

Само 120 секунди по-късно Дунав намали изоставането си с гол на Стефан Христов, изведен от Фернандо Кавалканте. Нападателят пусна топката покрай Христо Иванов за 4:2, а тя бавно продължи към вратата и се оплете в мрежата.

Веднага след това влезлият от пейката Свилен Щерев направи последните минути на мача инфарктни, след като отбеляза във вратата на Етър в 82-ата минута. Крилото на госите засече добро центриране на друга резерва – Дуде Ндонгала и върна надеждите на своя тим.

Всичко обаче се реши в първата минута на продължението, когато Здравко Запрянов отбеляза за крайното 5:3. Така Етър събра 27 точки и завърши редовния сезон на 10-то място, докато Дунав остана на предпоследното място с 19 пункта.