Снимка: ЦСКА 1948

Етър победи ЦСКА 1948 в мач от ХХ кръг на Първа лига. На стадион „Ивайло“, възпитаниците на Александър Томаш изиграха много силен двубой и победиха с 3:1, въпреки че гостите поведоха скоро след началния съдийски сигнал. Със спечелените 3 точки, великотърновци се отлепиха от дъното, изпреварвайки Ботев (Враца). Същевременно се изравниха с Ботев (Пд) и Славия.

Етър можеше да поведе още в 14-ата секунда. Симеон Мечев бе изведен сам срещу вратаря, но се засуети и накрая нанесе слаб и неточен удар.

В 3-ата минута Мариян Иванов засече с глава центриране от корнер, но покрай вратата.

60 секунди по-късно пък ЦСКА 1948 поведе. Денислав Александров проби отляво, нахлу в наказателното и залъга Божидар Кацаров. След това от малък ъгъл, с много прецизен удар прати топката в далечния ъгъл за 0:1.

В 7-ата минута Етър направи фрапиращ пропуск. Гаетан Коуку пресече лошо върната към вратаря топка, след което почти от аутлинията намери пред вратарското поле Ловре Кнежевич. Последният обаче стреля покрай дясната греда на опразнената врата.

В 15-ата минута Гаетан Коуку прати топката в мрежата на Наумов. Попадението обаче бе отменено заради засада.

120 секунди след това, обаче Етър изравни. Мариян Иванов центрира от дълбочина към точката за изпълнение на дузпа. Там Гаетан Коуку засече напълно необезпокояван с глава за 1:1.

В 51-ата минута Алдаир проби отдясно и пусна успореден пас. Кнежевич засече триково се пета. Топката обаче премина покрай лявата греда.

6 минути по-късно обаче пълният обрат бе факт. Кнежевич намери в наказателното поле Гаетан Коуку, който с външната част на ходилото прати топката от вътрешната част на дясната греда за 2:1.

В 62-ата минута Етър стигна и до трето попадение. Кнежевич намери на границата на наказателното поле Преслав Боруков. „Виолетовият“ голмайстор с много прецизен удар по земя прати топката в десния ъгъл на вратата на Наумов за 3:1.

180 секунди след това ЦСКА 1948 можеше да намали изоставането си. Изстрел на Димитър Митков обаче срещна дясната греда.