Арда (Кърджали) победи Дунав (Русе) в мач от група „Б“ от плейофите в efbet Лига. На стадион „Локомотив“ в Пловдив, воденият от Людмик Киров тим се наложи с 2:0. И двете попадения паднаха, след като отборът на Николай Киров бе останал с 10 души, заради червен картон на Стойчо Атанасов.

В 22-ата минута Арда остана с човек по-малко. Стойчо Атанасов фаулира Юлиян Ненов, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

Неприятностите за тима от Кърджали обаче не свършиха дотук. След изпълнението на свободния удар, Григор Долапчиев засече с глава. Матеус Леони опита да изчисти около голлинията, но топката се забоде под напречната греда за 0:1. Все пак, попадението бе записано на сметката на защитника на Дунав.

В 38-ата минута Дунав удвои аванса си. Свилен Щерев получи в наказателното поле. Първоначално Банков успя да избие пред краката му, но халфът на русенци се завъртя и прати топката в горния ляв ъгъл за 0:2.

В 63-ата минута резервата Ндонгала шутира, Банков изби. Топката срещна Щерев, отклони се отново в стража на домакини и кацна на напречната греда, излизайки в корнер.

Четвърт час преди края, Арда можеше да върне интрига. След центриране от корнер, топката стигна до Матеус Леони, който с мощен изстрел разтресе горната греда.