Добруджа победи Хебър в мач от XV кръг на Втора лига. На стадион „Дружба“ в Добрич, домакините се наложиха с 2:1.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на Никола Спасов.

Добруджа поведе след четвърт час игра. Дейвид Венциславов центрира в наказателното поле, Илиян Капитанов засече с глава, но Любенов изби. Кълбото обаче попадна отново във Венциславов, който пусна остър пас по земя. Топката бе отклонена от играч на гостите и спря в мрежата на Любенов за 1:0.

Хебър реагира светкавично и 180 секунди по-късно изравни. Красимир Илиев стреля мощно извън наказателното поле. Василев не успя да улови и топката попадна на краката на Чаворски, който отблизо не сгреши за 1:1.

В 30-ата минута Цветан Илиев се извиси в наказателното поле на гостите и успя да стреля с глава, но ударът му премина над напречната греда.

В 34-ата минута Хебър можеше да стигне до пълен обрат. След центриране от корнер, Ивайло Тодоров засече от границата на вратарското поле, но прати топката над напречната греда.

В 41-ата минута Добруджа възстанови преднината си. Цачев и Казаков направиха чудесно двойно. Последният вдигна в наказателното поле към юношата на Левски, който от воле реализира великолепен гол за 2:1.

120 секунди по-късно пазарджиклии имаха претенции за дузпа. Адемов опита да изчисти топка в наказателното поле, но вместо това удари крака на Чаворски, който падна на земята. Главният съдия първоначално посочи корнер, а малко след това – бялата точка. В крайна сметка, след консултация със страничния арбитър, решението бе ъглов удар.

В 85-ата минута Добруджа можеше да сложи точка на спора. Християн Казаков отне топката в центъра на терена, напредна и излезе сам срещу вратаря. Ударът му обаче бе спасен от Любенов.