Снимка: chernomorepfc.bg

Черно море победи Ботев (Враца) в мач от XIII кръг на родния футболен елит. На „Тича“ „моряците“ се наложиха с 2:1. И двете попадения за варненци бяха изключително красиви, докато на гостите пък бе реализирано по куриозен начин.

Черно море по чудо не поведе в 16-ата минута. Касми стреля мощно от дистанция, но Митов изби. Последва добавка с глава на Курьор, който от непосредствена близост не успя да намери опразнената врата.

Отговорът на Ботев (Вр) дойде след само 120 секунди. Юлиан Ненов нахлу в наказателното поле и нанесе хубав удар. Топката обаче срещна лявата греда, след което излезе в аут.

Черно море откри резултата в 32-т минута. Файсел Касми вкара много красив гол, като с удар вдясно от дъгата пред наказателното поле намери долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

В даденото продължение на първото полувреме Ботев (Вр) изравни по доста куриозен начин. След центриране от ъглов удар, Дичевски боксира топката, която срещна главата на Аласанне Н’Диайе и влетя в мрежата за 1:1.

Това обаче се случи 7 минути по-късно. Касми изпълни бързо фал към Курьор в наказателното поле. Голмайсторът на Черно море пък с прекрасен от въздуха по диагонала не остави шанс на Королев за 2:1.