Ботев (Враца) победи Етър в първи мач от последната четворка на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ под Околчица, възпитаниците на Веселин Великов се наложиха с 2:0. Гостите пък играха почти цяло полувреме с човек по-малко, след като в началото на второто Кнежевич получи директен червен картон. Така, врачани събраха актив от 25 точки и са на първо място в група „Б“ на долната осмица. Великотърновци пък остават с 22 пункта на 3-а позиция.

В началните минути на мача Милчо Ангелов изведе Ловре Кнежевич, който остана сам срещу Красимир Костов, но стражът успя да блокира удара на футболиста на Етър.

В 23-ата минута отново Кнежевич пробва да изненада стража на врачани, но опитът му попадна право в ръцете му.

В 49-ата минута Ловре Кнежевич получи директен червен картон. Хърватинът избута Костадин Ничев, който падна на земята, а главният съдия Волен Чинков го изгони.

В 56-ата минута резервата Дориан Бабунски намери добре в наказателното поле Чавдар Ивайлов, който шутира силно по земя, но Христо Иванов с фантастична намеса запази мрежата си суха. Секунди по-късно Даниел Генов завъртя кълбото майсторски от ъглов удар, но топката се отби в гредата.

В 73-ата минута Петър Атанасов проби отляво, след което шутира, но право в ръцете на Христо Иванов.

Ботев поведе в 78-ата минута. Ничев центрира отдясно, а на 3-4 метра вратарското поле Бабунски засече с глава. Топката се чукна в дясната греда и влетя в мрежата за 1:0.

Врачани си подпечатаха успеха във 2-ата минута на даденото продължение. Бабунски се възползва от грешка в защитата на гостите, открадна топката и пусна пред вратарското поле, където Чавдар Ивайлов засече за 2:0.