Снимка: Ботев (Пловдив)

Ботев (Пловидв) и ЦСКА-София не излъчиха победител в първи полуфинален мач от турнира за Купата на България. На базата на „канарчетата“ в Коматево, съперниците не стигнаха до гол, завършвайки при 0:0. Гостите определено могат да съжаляват, че не взеха преднина преди реванша след 2 седмици, след като направиха куп фрапиращи пропуски.

След по-малко от 120 секунди Кери нанесе далечен удар, който обаче не успя да затрудни Янко Георгиев.

В 9-ата минута Бусато бе на път да сгреши фатално. След центриране отдясно, стражът хвана, но изпусна топката, която се насочи вратата. Бусато я настигна и скочи да я улови, но отново я изпусна. За негов късмет обаче тя не влетя в мрежата му, а излезе в корнер.

След четвърт час игра Неделев отправи удар пред наказателното поле, който премина над вратата.

С първия съдийски сигнал за второто полувреме, ЦСКА-София натисна своя съперник. С няколко фината в наказателното поле, Соу се освободи от Работов и стреля по диагонала, но покрай дясната греда.

Малко след това Малинов нанесе топовен шут от дистанция, но Георгиев се справи без сериозни затруднения.

В 57-ата минута ЦСКА-София по чудо не поведе. Соу намери Белтраме пред вратарското поле. Бившият футболист на Ювентус обаче засече над вратата.

В 66-ата минута Тодор Неделев стреля опасно от сериозна дистанция. Топката обаче премина покрай дясната греда.

В ответната атака Енрике можеше да изведе ЦСКА-София напред в резултата. Крилото стреля много прецизно извън наказателното поле, насочвайки топката в долния ляв ъгъл. Янко Георгиев обаче с прекрасна намеса успя да избие в корнер.

Минутка по-късно ЦСКА-София организира чудесна атака. Малинов изведе в наказателното поле Тиаго, който от ъгъла на вратарското поле стреля по диагонала. Стражът на Ботев обаче направи нова ключова проява и изби с левия си крак пред голлинията.

В 72-ата минута Вутов получи в наказателното поле и пусна успоредно на голлинията. Фабио Бурбано отигра триково – с пета с гръб към вратата, но прати топката встрани от вратата.

240 секунди по-късно Греъм Кери центрира чудесно отдясно, слагайки топката на главата на Али Соу. От границата на вратарското поле обаче, нападателят засече над напречната греда.

След още 2 минути Соу направи нов фрапантен пропуск. Енрике центрира отлично отляво, нападателят бе оставен абсолютно непокрит пред вратарското поле, но ударът му с глава бе отразен от Янко Георгиев.

В първата минута на даденото продължение, Филип Филипов задържа Тиаго, за което получи втори жълт и съответно червен картон.