Снимка: Ботев (Пд)

Ботев (Пловдив) и Царско село не излъчиха победител в мач от V кръг на efbet Лига. На стадиона в „Коматево“, съперниците не стигнаха до попадение, завършвайки при безличното и като резултат, и като игра 0:0. Така, след поредната слаба продукция, старши треньорът на пловдивчани – Ферарио Спасов – най-вероятно ще се раздели с поста си.

Първо в KOTASPORT: Уволняват Феро при издънка срещу Царско село!

В 13-ата минута Салиф Сисе стреля покрай вратата на гостите.

В 25-ата минута Станислав Шопов опита да прехвърли стража на „царете“, но Пласид успя да избие отиващата под гредата му топка.

120 секунди преди края на полувремето, Ботев можеше да поведе. Станислав Шопов получи в наказателното поле и стреля силно, но топката разтресе напречната греда.

В 77-ата минута Ботев можеше да поведе. Тодор Неделев изпълни остро корнер, никой не успя да засече топката и тя премина на сантиметри от дясната греда.

Малко по-късно Андерсон Кордейро се строполи на земята и взе да се превива. Това предизвика гнева на „канарчетата“. Домакинът на пловдивчани нахлу на терена, за което получи червен картон. Футболисти на двата отбора се скупчиха, но всичко се размина с няколко побутвания и жълти картони.

Минута преди края на редовното време Емануил Манев стреля от границата на наказателното поле към долния десен ъгъл. Аргилашки обаче плонжира и спаси.