Отборът на Слован (Братислава) направи огромна крачка към класиране на Финал в турнира за Купата на Словакия. Столичани постигнаха убедителна победа с 4:1 над Злате Моравце в първия сблъсък от 1/2-финала и взеха сериозна преднина преди реванша след седмица. Цял мач за домакините записа българският национал Васил Божиков.
Голям мач за Слован направи бившият нападател на Локомотив (Пловдив) Ален Ожболт, който реализира първите два гола за своя тим в 8-ата и 28-ата минута. Другите две попадения за състава от Братислава бяха на сметката на Жан Медвед в 73-ата и Давид Стрелец в 83-ата минута.
Попадението за гостите пък падна в 14-ата минута и негов автор бе Борис Чмилянич.
В другия полуфинал един срещу друг ще се изправят Ружомберок и Дунайска Стреда, като първият сблъсък помежду им е утре.

предишна статияЛудогорец се прицели в национал, носещ на гърба си французи (ВИДЕО)
Следваща статияНайденов с нова гавра с ЦСКА-София: Къде се родиха през 1921 година?