Снимка: Официален сайт на Берое

Столичният гранд Левски загуби гостуването си на Берое с резултат 2:1 в отложен мач от Първа лига. С две попадения за заралии се отчете Алуин Фал, докато за „сините“ се разписа Паулиньо.

В 26-ата минута домакините излязоха напред в резултата след груба грешка на Тома Даске и гол на Фал с глава. 12 минути по-късно Левски изравни резултата, след като Паулиньо вкара в мрежата на Берое, макар и с не малко доза късмет.

Спортно-техническата комисия към БФС отложи дербито от 13-ия кръг на Първа лига между отборите на ЦСКА и Левски, заради много случаи на…

В началото на второто полувреме гол на Хасани бе отменен заради игра с ръка, която остана невидяна от главния арбитър Георги Иванов, но бе забелязана от страничния рефер, който веднага „подсказа“, че голът е нередовен. В 63-ата минута обаче Берое все пак излезе напред, като голът отново бе дело на Фал.

След победата Берое се изкачи до шестото място в Първа лига с актив от 21 точки (от 13 изиграни мача). Левски пък остава на 11-о място с едва 14 пункта, регистрирайки осмата си загуба за сезона (от 14 изиграни мача).