Берое продължава с възхода си под ръководството на Димитър Димитров. Днес старозагорци се наложиха с 4:2 в гостуването си на Славия. Така отборът на Херо прекъсна серията на „белите“ от 5 поредни победи и общо 8 мача без поражение. При успех днес, селекцията на Златомир Загорчич щеше да измести поне временно Левски от четвъртото място, но не успя.

Славия започна ударно и поведе още в 9-ата минута. Ради Кирилов подаде в наказателното поле към Галин Иванов. Капитанът на „белите“ стреля от изключително малък ъгъл, топката рикошира в крака на Теди Мезаг и влезе в близкия ъгъл на Душан Перниш, който носи сериозна вина за попадението.

Берое отговори мигновено и 240 секунди по-късно резултатът бе изравнен. Фуртато центрира отдясно, а оставеният непокрит в наказателното поле Алиун Фал засече отблизо с глава за 1:1.

Гостите стигнаха до пълен обрат в 35-ата минута. Фал отне от Виачки, след което защитникът на столичани го фаулира в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа, но даде само жълт картон на Виачки, макар той да бе последен в защитата. От бялата точка пък Мартин Камбуров бе безкомпромисен за 1:2. Това бе 232-ри гол в елита за ветерана.

Минутка преди края на полувремето, Славия успя да изравни. Галин Иванов стреля от сериозна дистанция, топката рикошира в тялото на Мезаг, заблуди Перниш и влетя в мрежата му за 2:2.

В 53-ата минута Берое отново поведе. Гаюс Макоута проби отдясно и центрира. От ъгъла на вратарското поле Крум Стоянов засече по диагонала за 2:3.

В 70-ата минута Славия отново можеше да изравни. След центриране отдясно, Галин Иванов засече от изгодна позиция с глава, но над напречната греда.

Само 4 минути след това, Берое сложи точка на спора. Мартин Камбуров намери Алиун Фал пред наказателното поле. Последният нахлу в него и от точката за изпълнение на дузпа прати топката в долния десен ъгъл за 2:4.