Без голове – 0:0, завърши първата проверка на етърци като гости на „Берое” след 81-дневно прекъсване. Мачът се игра на терена на Спортна база „Берое” без публика, главен съдия бе Георги Кабаков от Пловдив.

Първото полувреме премина при лек териториален превес на домакините, който срещаше добре организираната защита на етърци, които търсеха моменти за контри. В крайна сметка нямаше точни удари към двете врати.

В 6-ата минута Мартин Камбуров от фаул стреля в стената, а при добавката отново той би високо над вратата. За „виолетовите” в 35-ата минута Здравко Илиев напредна отдясно след двойно подаване с Тонислав Йорданов и центрира пред вратата, но Душан Перниш улови.

Доста по-интересна бе втората част, когато и двата отбора създадоха доста положения. В игра за “Етър” влязоха Анатолий Господинов, Кольо Станев, Педро Лагоа, Иван Стоянов, Ерол Дост, Тони Иванов и Иван Петков, а до края на мача – и Димитър Цонев, Димитър Байдаков и 18-годишният Юлиян Райков, който направи дебют за мъжкия отбор.

В 50-ата минута хубава атака на Тонислав Йорданов и Ерол Дост завърши с удар, отразен от вратаря. Малко след това пък Иван Минчев от домакините стреля край вратата.

Първият точен удар за “Берое” дойде в 59-ата минута, когато Никола Маринов се освободи и стреля, но право в ръцете на Господинов. Две отлични възможности имаше Зоран Йосипович, но първо шутира край вратата, а в 67-ата минута ударът му бе изваден от вратаря на етърци в корнер.

За „болярите” пък в 73-ата минута Иван Стоянов центрира от фаул и Иван Петков стреля с глава, но вратарят улови, а най-чистата възможност за гостите бе в 80-ата минута, когато след подаване на Тони Иванов опасен удар на Ерол Дост бе спасен от вратаря на домакините. Старозагорци също имаха шансове, но Господинов бе безупречен и в крайна сметка мрежите останаха сухи.