Арда победи Ботев (Пловдив) в мач от 28-ия кръг на efbet Лига. На „Лаута“, символичните домакините, водени от бившия треньор на „жълто-черните“ Николай Киров, се наложиха над „канарчетата“ с 1:0. Любопитно е, че двата отбора удариха общо на цели три пъти гредите.

В 26-ата минута изстрел на Станислав Шопов разтресе напречната греда. При добавката Лъчезар Балтанов прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради спорна засада.

В 33-ата минута и Арда бе близо до гол. Този път обаче удар на Спас Делев се отби в гредата.

В 68-ата минута Неделев бе на път да сътвори поредния си шедьовър. Звездата на Ботев (Пд) стреля от около 25 метра, но топката срещна напречната греда.

В 81-ата минута Арда поведе. След късо изпълнение на корнер и центриране в наказателното поле, Радослав Василев засече от вратарското поле за 1:0.