Байерн (Мюнхен) е новият победител в Шампионска лига. На финала в Лисабон, германците се наложиха с 1:0 над Пари Сен Жермен.

ПСЖ по чудо не поведе в 18-ата минута. Неймар излезе сам срещу вратаря, но Нойер спаси.

240 секунди по-късно пък Байерн бе на сантиметри от гола. Роберт Левандовски се завъртя и стреля хубаво, но топката срещна дясната греда.

В 45-ата минута Килиан Мбапе не успя да се разпише отблизо. изпусна „златен“ шанс от няколко метра, а веднага след това Навас парира силен удар по земя на Гнабри.

В продължението на полувремето пък Байерн поиска дузпа за нарушение в наказателното поле на Кеерер срещу Коман. Такав обаче не бе отсъдена.

В 52-ата минута Серж Гнабри изрита Неймар, заради което пък Паредес му налетя. В крайна сметка всичко приключи с два дължи картона.

В 59-ата минута Байерн поведе. Кимих центрира на далечната греда, където бившият футболист на ПСЖ – Коман – засече с глава за шампионското 1:0.

ПСЖ: Навас, Кеереер, Силва, Кимпембе, Бернат, Маркиньос, Ерера, Паредес, Ди Мария, Неймар, Мбапе

БАЙЕРН: Нойер, Кимих, Боатенг, Алаба, Дейвис, Горетцка, Тиаго, Гнабри, Мюлер, Коман, Левандовски