Байерн Мюнхен извоюва купата на най-престижния европейски клубен турнир – Шампионска лига. Само с едно попадение на Кингсли Коман в 59-та минута, немският отбор взе отличието за шести път във футболната си история. Във финалния двубой тимът, воден от Ханс-Дитер Флик, надви френския шампион Пари Сен Жермен с 1:0.

След страхотното представяне, наставникът стана петият най-възрастен, начело на отбор, печелил Шампионска лига. 55-годишният Флик се сочи като главен „виновник“ за блестящата игра на баварците през този сезон. С поемането на поста на старши треньор, той буквално преобрази отбора и не остави никакъв шанс за конкуренцията, гласят коментарите на спортни анализатори. Желязна дисциплина, перфектна стратегия и безпощадно надмощие демонстрираха на терена играчите, постигайки някои впечатляващи резултати в последната фаза на състезанието, като в мача с Челси, завършил 7:1, с Барселона – 8:2 и Олимпик Лион – 3:0.

С триумфа си Байерн поставиха свой рекорд, записвайки се с требъл – отборът спечели всеки един от двубоите през изминалия шампионат. Общо 11 победи! Баварците са и първият непобеден шампион от сезон 2007/2008 година насам, когато фаворитът беше Манчестър Юнайтед.

Пари Сен Жермен достигнаха до финала, разбивайки РБ Лайпциг с 3:0, но там Неймар и компания се сблъскаха с един от най-тежките си опоненти в Европа – Байерн Мюнхен.