Арда и Лудогорец завършиха наравно в отложен мач от VIII кръг на родния футболен елит. На стадион „Арена Арда“, съперниците изиграха атрактивен двубой, завършил при резултат 2:2. Така Арда удържа крепостта си в Кърджали, като за последно допусна загуба у дома за първенство преди повече от 2 години – още когато тимът бе във Втора лига. На 28 октомври 2018 г. „сините“ допуснаха поражение от Царско село с 0:1 в мач, опорочен от главния арбитър Станислав Ставров.

Арда можеше да поведе след по-малко от 60 секунди игра. Сисиньо върна крайно неразчетено, Спас Делев стигна до топката в наказателното поле и пусна успореден пас. На границата на наказателното поле бе оставен абсолютно необезпокояван Иван Коконов, който обаче незнайно как не успя да улучи топката.

Гостите отговориха в 9-ата минута. Недялков и Кешеру направиха чудесно по левия фланг. Първият намери на отлична позиция в наказателното поле Елвис Ману, който направи нещо средно между удар и пас. На 4-5 метра пред голлинията пък Кирил Десподов не успя да засече.

Все пак „орлите“ поведоха 120 секунди по-късно. Десподов „направи“ двойно пред наказателното поле с футболист на домакините, след което нахлу в пеналта и с прецизен удар от точката за изпълнение на дузпа прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

Арда реагира светкавично и в 17-ата минута изравни. Дяков сгреши при изнасянето, Иван Коконов пресечи и изведе Спас Делев сам срещу вратаря. Нападателя пък с удар по диагонала не остави шансове на Пламен Илиев за 1:1.

В 31-ата минута Лудогорец поиска дузпа. Ману нахлу в наказателното поле и опита центриране. Топката се отклони в ръката на близкостоящия Милен Стоев, но главният съдия Георги Давидов не видя основание да посочи бялата точка.

Малко по-рано пък Десподов изблъска в гръб Делев, но Давидов не маркира нарушение. В 43-ата минута имаше нов спорен момент. В борба за топката, Десподов вдигна високо крака си и сам вдигна ръка, за да признае, че е извършил нарушение. За учудване на всички обаче, главният съдия отсъди фал в полза на „орлите“.

В 48-ата минута Ману подаде към Кешеру, който му върна с пета. Ударът от ъгъла на вратарското поле на Елвис Ману обаче бе спасен от Караджов.

След час игра Лудогорец направи фрапантен пропуск. Напълно необепокояваният Елвис Ману засече с глава центриране пред вратарското поле, но встрани от дясната греда.

Домакините отговориха с две опасности. Първо удар от въздуха на Делев бе уловен от Пламен Илиев. Минутка след това пък Котев центрира остро отдясно. Ману опита да изчисти на шпагат. Топката обаче опасно се насочи към мрежата на Илиев, който все пак показа завиден рефлекс и с една ръка изби в корнер.

В 70-ата минута Лудогорец отново поведе. Десподов центрира от корнер, а връхлитащият на задна греда Драгош Григоре се извиси и с глава засече неспасяемо в долния десен ъгъл за 1:2.

Арда обаче не се предаде и в 84-ата минута изравни. Матеус Леони центрира отляво, а Иван Тилев засече с глава. Топката рикошира в дясната греда и се върна към терена, а Жуниньо не сгреши при добавката за 2:2.

В даденото продължение Сисиньо получи в наказателното поле и стреля по диагонала. Караджов обаче направи решително спасяване.