Локомотив (Пловдив) и Арда (Кърджали) не излъчиха победител в последния мач от IX кръг на родния футболен елит. На „Лаута“ съперниците не успяха да стигнат до попадение, завършвайки 0:0.

В 10-ата минута Салинас намери в наказателното поле Минчев, чийто удар обаче не намери целта.

След четвърт час игра Салинас изведе великолепно Минчев сам срещу вратаря. Нападателят на Локомотив обаче срещна трудности с овладяването на топката и опасността отмина.

В 36-ата минута Спас Делев центрира от корнер, Милен Стоев засече с глава, но на сантиметри покрай дясната греда. В ситуацията обаче, дори и да се бе стигнало до гол, той щеше да бъде отменен, тъй като страничният рефер сигнализира, че топката излязла в аут при изпълнението на ъгловия.

В заключителните минути на полувремето Желев нанесе силен удар пред наказателното поле. Момчил Цветанов опита да се изпречи на пътя на топката, която рикошира у него и премина до лявата греда, излизайки в корнер.

През втората част Локомотив опита да осъществи натиск и да стигне до победата. Гостите обаче се браниха много хладнокръвно и разчитаха на скоростни контри. При една от тях Спас Делев стреля от малък ъгъл, без да успее да затрудни Луков.

Четвърт час преди края Арда по чудо не поведе. Светослав Ковачев се възползва от неразбирателство в защитата на домакините, отне топката пред наказателното поле и веднага изведе Леони сам срещу вратаря. Мартин Луков обаче запази самообладание и отрази с крак.

В ответната атака пък „смърфовете“ имаха добра възможност. Карагарен стреля от границата на наказателното поле от въздуха, но право в ръцете на Караджов.

В 85-ата минута Момчил Цветанов падна в наказателното поле на гостите, след съприкосновение с Ребин Сулака. Вместо дузпа обаче, футболистът на Локо получи жълт картон за симулация.

Във 2-ата минута на даденото продължение Кенан Муслимович прехвърли с глава Караджов. Милен Стоев обаче изчисти пред голлинията.