ЦСКА-София продължава черната си серия в първенството. Този път „червените“ не стигнаха до победа при гостуването си на Арда в мач от Х кръг на родния футболен елит. На стадион „Арена Арда“ в Кърджали, съперниците си размениха по едно попадение за крайното 1:1. Така „червените“ остават вече шести пореден мач от шампионата без победа.

Първото полувреме премина при с леко игрово и териториално предимство на ЦСКА-София, докато домакините разчитаха на контраатаки. И пред двете врати обаче нямаше никакви сериозни опасности до 41-ата минута. Тогава домакините не успяха да изчистят центриране отдясно на Йомов и топката отиде пред дъгата пред наказателното поле. Оттам Амос Юга с мощна тупалка разтресе напречната греда.

Най-доброто положение в мача дойде в 55-ата минута. Спас Делев се освободи от Матей на границата на наказателното поле и останал фронтално срещу Бусато стреля към долния ляв ъгъл. Стражът на гостите обаче се намеси отлично и изби.

В 62-ата минута Али Соу направи традиционния си пропуск. Пас отдясно намери нападателя напълно необезпокояван на границата на наказателното поле. Ударът му обаче бе безкрайно неточен.

В 73-ата минута Арда поведе. Коконов проби отляво, след което пусна към Мартинов. Последният центрира към точката за изпълнение на дузпа, откъдето Светослав Ковачев засече от въздуха, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Бусато за 1:0.

В 81-ата минута ЦСКА-София по чудо не изравни. Енрике центрира отляво, а Али Соу засече с глава. Караджов само изгледа безпомощно топката, която за негова радост „облиза“ дясната греда от външната й страна.

180 секунди по-късно гостите все пак стигнаха до гол. Влезлият малко по-рано Джером Синклер нахлу в наказателното поле и с плътен удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

В 85-ата минута ЦСКА-София можеше да стигне и до пълен обрат. След центриране от корнер, Синклер засече с глава. Топката отскочи от земята, след което срещна напречната греда.

В 3-ата минута на добавеното време Синклер стреля мощно под напречната греда, но Караджов изби в корнер.