Англия победи Хърватия в мач от група „D“ на Евро 2020. Пред 22 500 зрители на стадион „Уембли“, „Трите лъва“ се наложиха с минималното 1:0.

Англия можеше да поведе още в 6-ата минута. Стърлинг намери Фодън, който стреля нанесе мощен удар по диагонала. Топката обаче разтресе напречната греда.

В 9-ата минута Филипс стреля силно от границата на наказателното поле. Топката мина през куп от играчи, но вратарят на хърватите успя да я види и да я избие току пред голлинията.

До края на полувремето Хърватия поизравни играта, като и пред двете врати нямаше опасни положения.

В 55-ата минута Модрич отправи силен удар от сериозна дистанция. Пикфорд обаче улови без сериозни затруднения.

120 секунди по-късно Англия поведе. Филипс изведе Стърлинг сам срещу вратаря. Последният пък без проблеми преодоля Ливакович за 1:0.

В 61-ата минута домакините направиха сериозен пропуск. От ъгъла на вратарското поле Хари Кейн засече успореден пас, но прати топката над вратата.

4 минути след това Хърватия пропусна да изравни. Анте Ребич овладя на гърди в наказателното поле и стреля от въздуха, но неточно.

В ответната атака Англия получи право да изпълни фал пред наказателното поле. Маунт отправи хубав изстрел, който обаче премина на сантиметри над напречната греда.

В 74-ата минута Стърлинг можеше да сложи точка на спора. Ударът му чиста позиция в наказателното поле обаче бе безкрайно неточен.