Снимка: Ботев (Пд)

Ботев (Пловдив) и Берое оставиха Битката за Тракия без победител. На стадиона в Коматево, „канарчетата“ и старозагорци сътвориха уникално 6-звездно зрелище, завършило 3:3. Гостите поведоха с 2:0, домакините обърнаха до 3:2 в своя полза, а в самия край на мача възпитаниците на Димитър Димитров стигнаха до ново попадение за крайното 3:3.

Берое започна повече от ударно мача и след малко повече от 240 секунди игра водеше с 2:0. Във 2-ата минута защитата на домакините не успя да изчисти добре топката, която с топовен изстрел от движение, от сериозно разстояние, бе пратена от Ибрахима Конте в горния ляв ъгъл за 0:1.

След още 3 минути старозагорци удвоиха аванса си. Станислав Работов върна слабо с глава към вратаря. Алиун Фал стигна до топката, след което бе фаулиран от Янко Георгиев в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка пък Конте бе безупречен за 0:2.

В продължението на полувремето Ботев можеше да намали изоставането си. Славчо Шоколаров стреля извън наказателното поле, топката рикошира във футболист на Берое и срещна напречната греда зад Василев.

Втората част започна почти като първата, но този път головете бяха на сметката на Ботев.В 50-ата минута Тодор Неделев намали изоставането с перфектно изпълнен фал пред дъгата на наказателното поле.

Само 120 секунди по-късно равенството беше възстановено. Топката стигна пред дъгата на наказателното поле до Атанас Илиев, който с мощен удар от въздуха я прати неспасяемо в горния ляв ъгъл за 2:2.

В 61-ата минута Илиев отново направи безпомощен Християн Василев. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 74-ата минута Ботев осъществи пълен обрат. „Канарчетата“ получиха право изпълнят фал около ъгъла на наказателното поле. Зад топката застана Тодор Неделев и с ново блестящо изпълнение намери горния ляв ъгъл на вратата за 3:2.

В 88-ата минута Берое възстанови равенството. Иван Минчев центрира от фал, Георги Ангелов с крак отклони успоредно на голлинията, а Гаюс Макоута с глава засече в опразнената врата за 3:3.