Снимка: levski.bg

Левски загуби гостуването си на Славия в мач от IX кръг на родния футболен елит. На стадиона в „Овча купел“, „сините“ отстъпиха с минималното 0:1. Воденият от Георги Тодоров игра повече от полувреме с човек по-малко, след като Живко Атанасов получи червен картон.

В 19-ата минута дойде първото по-сериозно положение. Здравко Димитров центрира от фал, Андриан Краев засече с глава, но Георги Петков улови без сериозни проблеми.

В 35-ата минута Славия поведе. Първо Левски имаше добра възможност. Здравко Димитров центрира от фал, Живко Атанасов засече хубаво, но Георги Петков улови. „Белият“ страж изрита силно напред, а Атанас Кабов свали глава за връхлитащия Калоян Кръстев, Последният мина между двама от Левски и останал сам срещу Михайлов не сгреши за 1:0.

120 секунди по-късно напрежението сериозно се покачи. Живко Атанасов изблъска без топка Атанас Кабов. Двата отбора се вкопчиха един в друг. В крайна сметка „синият“ защитник получи директен червен картон, а попречилият да се изпълни фал Кабов – жълт. Така възпитаниците на Георги Тодоров продължиха двубоя с човек по-малко.

В 43-ата минута Славия можеше да нанесе решителен удар. Филип Антовски пусна в наказателното поле за Радослав Кирилов, чийто удар се превърна в пас към Атанас Кабов. Последният от чиста позиция не успя да улучи вратата.

В 58-ата минута Здравко Димитров нахлу в наказателното поле и стреля, но покрай вратата.

120 секунди по-късно Левски по чудо не изравни. Матео Стаматов проби отлично, направи двойно с Мартин Райнов и от наказателното поле центрира прекрасно към Здравко Димитров. Младежкият национал засече от ъгъла на вратарското поле от въздуха, но над напречната греда.

Левски продължи да диктува събитията на терена, без обаче да успее да стигне до чисто голово положение. В 82-ата минута Паулиньо стреля от границата на наказателното поле, но доста неточно.