Созопол допусна първа загуба на своя стадион в официален мач от 2018 година насам. Хебър успя да победи „небесносините“ в мач от XXV кръг на Втора лига. На стадион „Арена Созопол“, воденият от Николай Митов тим се наложи с 2:1.

Двубоят започна ужасяващо за гостите, които останаха с човек по-малко още в 6-ата минута. Вратарят Александър Любенов фаулира Ариф Ферадов на пред наказателното си поле и главният съдия му показа директен червен картон.

В 23-ата минута Гюзелев прати топката в мрежата на Хебър. Попадението обаче бе отменено заради засада.

180 секунди след това пазарджиклии пропуснаха да поведат, след като Хамдиев не успя да се разпише с удар около точката за изпълнение на дузпа.

Хебър поведе секунди преди да изтече редовното време на първото полувреме. След центриране от корнер, вратарят на домакините Росен Андонов увисна. Хамдиев пък бе оставен напълно непокрит на задна греда, на метър пред голлинията, като без проблеми засече с глава в мрежата за 0:1.

През втората част Созопол натисна сериозно своя съперник. В 63-ата Мариян Димитров центрира в наказателното поле, Иван Колев засече хубаво с глава, но не успя да изравни.

2 минути по-късно Борис Тютюков нанесе плътен удар по земя, но Дебърлиев улови.

След още 180 секунди Созопол по чудо не изравни. Ариф Ферадов центрира отляво. Георги Радев се извиси на ъгъла на вратарското поле и засече с глава. Топката обаче срещна лявата греда.

В 77-ата минута Хебър нанесе своя удар, подпечатвайки си победата. Евгени Игнатов нахлу в наказателното поле и с мощен изстрел с левия крак не остави шансове на Росен Андонов за 0:2.

В 83-ата минута Диян Молдованов нанесе удар с глава, който обаче бе уловен без проблеми от вратаря.

Игнатов пък можеше да оформи класиката в резултата. Ударът му по диагонала обаче премина на сантиметри от лявата греда.

В 89-ата минута Борис Тютюков засече с глава центриране в наказателното поле. Вратарят успя да улови на самата голлиния, като домакините дори имаха претенции, че топката я е преминала.

В първата минута на добавеното време Созопол намали изоставането си. Точен отблизо бе Диян Молдованов, който оформи крайното 1:2.

В 5-ата на продължението „небесносините“ дори можеха да изравнят. Дебърлиев обаче отрази току пред голлинията два последователни удара.